درمان لکه هاي قهوه اي پوست

لکه هاي سياه در هر سني ممکن است روي پوست ظاهر شود.
پوست بدن با قرارگرفتن در معرض تابش نور خورشيد رنگ دانه قهوه اي به نام ملانين توليد مي کند و باعث ايجاد لکه هاي قهوه اي روي پوست مي شود.
اگر چه داروهاي متعددي براي از بين بردن اين لکه ها وجود دارد اما اگر شما دنبال درمان بدون عارضه هستيد درمان هاي طبيعي بهترين انتخاب است که در اين مطلب به نقل از ehealth آمده است.
مخلوطي از سرکه سيب و آب پياز را به طور مستقيم روي لکه ها بماليد و تا مدت زماني که مي توانيد آن را روي صورت و دست نگه داريد. اين عمل را روزي يک بار به مدت ۶هفته تکرار کنيد تا نتيجه بگيريد.
*براي سرعت بخشيدن به اين روند، ۳قاشق غذاخوري سرکه سيب را با يک ليوان آب سرد يا گرم مخلوط کنيد و به مدت يک ماه روزي ۲بار مصرف کنيد، اين کار نه تنها لکه ها را از بين مي برد بلکه باعث درخشندگي پوست مي شود.
براي کاهش طعم ترشي اين نوشيدني مي توانيد کمي عسل به آن اضافه کنيد.
*ژل آلوئه ورا را روزي ۲بار به پوست بماليد و هر بار براي ۴۵دقيقه روي پوست بگذاريد تا در عرض يک ماه نتيجه بگيريد.
*آب ليمو را روي لکه ها بماليد و تا زماني که برايتان ممکن است بگذاريد بماند از آنجا که آب ليمو حساسيت پوست را به نور خورشيد زياد مي کند، تا خشک نشدن آب ليمو در معرض نور خورشيد قرار نگيريد.
*روغن کرچک را روزي يک بار صبح و يک بار عصر روي لکه ها بماليد تا طي يک ماه کم رنگ شود.
*۲عدد بادام را بجوشانيد و سپس پودر کنيد.
پودر به دست آمده را با سفيده تخم مرغ و نصف قاشق مرباخوري آب ليمو مخلوط کنيد و روي صورت بماليد تا خشک شود. سپس با آب ولرم و بعد با آب سرد بشوييد. *آب سير را روزي ۲بار به مدت ۶هفته روي لکه ها بماليد تا از بين برود. *شير بريده به علت دارابودن اسيد لاکتيک براي از بين بردن يا کم رنگ کردن لکه ها بسيار موثر است.